Till Upplands-Bros webbplats
Upplands-Brogymnasiet

Lärare

  

Margot Ahlberg
Biologi, Kemi
Arbetslag: NA
Telefon: 08-581 693 01
E-post: margot.ahlberg@upplands-bro.se

  

Johan Almgren
Spec.idrott, Golf
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 070-858 40 46
E-post: johan.almgren@upplands-bro.se

  

Patric Andersson
Svenska
Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 693 50
E-post: patric.andersson@upplands-bro.se

  

Sune Andersson
Speciallärare
Arbetslag: Elevcentrum
Telefon: 08-5816 9265, mobil: 073-961 65 49
E-post: sune.andersson@upplands-bro.se

  

Thorbjörn Antonsen
Fordonsteknik
Arbetslag: Fordon & Transport
Telefon: 08-581 692 60
E-post: thorbjorn.antonsen@upplands-bro.se

  

Ann Arvedahl
Sh, Grafisk komm., Mediekomm., Mediekunskap
Arbetslag: Estetiska
Telefon: 08-581 693 05
E-post: ann.arvedahl@upplands-bro.se

  

Joakim Bengtsson
Idrott och hälsa
Arbetslag: Samhällsvetenskap
Telefon: 08-581 693 07
E-post: joakim.bengtsson@upplands-bro.se

  

Lars Bodin
Fordonsteknik
Arbetslag: Fordon & Transport
Telefon: 08-518 377 96
E-post: lars.bodin@upplands-bro.se

  

Thomas Bucht
SO
Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 692 19
E-post: thomas.bucht@upplands-bro.se

  

Ludovic Coppel
Matematik, Fysik
Arbetslag: Teknik
Telefon: 08-581 693 03
E-post: Ludovic.GustafssonCoppel@upplands-bro.se

  

Linda Dahlström
Psykologi, samhällskunskap
Arbetslag: Barn och fritid
Telefon: 08-581 693 05
E-post: Linda.Dahlstrom@upplands-bro.se

  

Johan Diser
Matematik
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: Johan.Diser2@upplands-bro.se

  

Karl Edvardsson
Transportteknik
Arbetslag: Transportprogrammet Yrkesförare
Telefon: 073-961 53 39
E-post: karl.edvardsson@upplands-bro.se

  

Lennart Eilestam
Ma, NO
Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 692 19
E-post: lennart.eilestam@upplands-bro.se

  

Sofia Eklund
Bild, Mediaämnen
Arbetslag: Estetiska
Telefon: 08-581 693 05
E-post: sofia.eklund@upplands-bro.se

  

Helena Eriksen
Svenska, Engelska
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: helena.eriksen@upplands-bro.se

  

Per-Erik Eriksson
Svenska, Religion
Arbetslag: Samhällsvetenskap
Telefon: 08-581 692 78
E-post: per-erik.eriksson@upplands-bro.se

  

Ulf Eriksson
Historia, Samhällskunskap och Religion
Arbetslag: Samhällsvetenskap
Telefon: 08-581 692 77
E-post: ulf.eriksson@upplands-bro.se

  

Kajsa Ernberg

Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 692 19
E-post: Kajsa.Ernberg@upplands-bro.se

  

Khadja Fahmi
Matematik
Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 692 19
E-post: khadja.fahmi@upplands-bro.se

  

Patrik Feltsen
IKT- och lokalsamordnare, Svenska
Arbetslag: Teknik
Telefon: 518 321 25
E-post: patrik.feltsen@upplands-bro.se

  

Marie Fernqvist
Svenska, Tyska
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 69
E-post: marie.fernqvist@upplands-bro.se

  

Niclas Garmstedt
Matematik, Naturkunskap
Arbetslag:
Telefon: 08-581 692 77
E-post: niclas.garmstedt@upplands-bro.se

  

Kjell Gilliusson
Historia, Religion
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: kjell.gilliusson@upplands-bro.se

  

Therese Gradmark
Rörlig bild, Grafisk kommunikation
Arbetslag: Estetiska
Telefon: 08-581 693 05
E-post: therese.gradmark@upplands-bro.se

  

Eric Gustafsson
Filosofi, historia
Arbetslag: Samhällsvetenskap
Telefon: 08-581 692 78
E-post: Erik.Gustafsson@upplands-bro.se

  

Maria Gylte
Ekonomiska ämnen och juridik
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: maria.gylte@upplands-bro.se

  

Madeleine Hagebo Stenberg
Samhällskunskap, Historia
Arbetslag: Naturvetenskap
Telefon: 08-581 693 01
E-post:
madeleine.hagebostenberg@upplands-bro.se

  

Annika Hallberg
Svenska, Engelska
Arbetslag: Naturvetenskap
Telefon: 08-581 693 01
E-post: annika.hallberg@upplands-bro.se

  

Paulina Hammar
Engelska
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: Paulina.Hammar@upplands-bro.se

  

Daniel Hedenström
Företagsekonomi, Handel, Samhällskunskap
Arbetslag: Handel & Administration
Telefon: 08-581 692 69
E-post: daniel.hedenstrom@upplands-bro.se

  

Anna Hälludd
Svenska, Bild
Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 692 19
E-post: Anna.Halludd@upplands-bro.se

  

Pinelopi Jamalaki
Engelska
Arbetslag: Teknik
Telefon: 08-581 693 03
E-post: pinelopi.jamalaki@upplands-bro.se

  

Jenny Johansson
Idrott
Arbetslag:
Telefon: 08-581 693 07
E-post: jenny.johansson2@upplands-bro.se

  

Lennart Johansson
Matematik, Fysik
Arbetslag: Naturvetenskap
Telefon: 08-581 693 01
E-post: lennart.johansson@upplands-bro.se

  

Jan Jordan
Fotografisk bild
Arbetslag: Estetiska
Telefon: 08-581 693 05
E-post: jan.jordan@upplands-bro.se

  

Fredrik Karlsson
Svenska, Religion
Arbetslag: Handel & Administration
Telefon: 08-581 692 69
E-post: fredrik.karlsson@upplands-bro.se

  

Ingrid Karlsson
Matematik, Naturkunskap
Arbetslag: Samhällskunskap
Telefon: 08-581 692 77
E-post: inkan.karlsson@upplands-bro.se

  

Peter Karlsson
Yrkeslärare
Arbetslag: Transportprogrammet Yrkesförare
Telefon: 08-581 692 68 mob:073-961 53 12
E-post: peter.karlsson@upplands-bro.se

  

Lotta Kolm
Sv, SO
Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 692 19
E-post: lotta.kolm@upplands-bro.se

  

Franz Kreutzkopf
Handelsämnen
Arbetslag: Handel & Administration
Telefon: 08-581 692 69
E-post: franz.kreutzkopf@upplands-bro.se

  

Christina Kyhlström
Svenska
Arbetslag: Bygg och anläggning
Telefon: 08-581 692 77
E-post: Kristina.Kyhlstrom@upplands-bro.se

  

Elisabeth Lax
Idrott och hälsa
Arbetslag: Teknik
Telefon: 08-581 693 07
E-post: elisabeth.lax@upplands-bro.se

  

Anna Lennström
Svenska, Matematik
Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 693 50
E-post: anna.lennstrom@upplands-bro.se

  

Nina Levin
Engelska, Svenska
Arbetslag: Naturvetenskap
Telefon: 08-581 693 01
E-post: nina.levin@upplands-bro.se

  

Stefan Lindberg
Arbetslagsledare, Sh, Hi
Arbetslag: Samhällsvetenskap
Telefon: 08-581 692 78
E-post: stefan.lindberg@upplands-bro.se

  

Victoria Lizama
Svenska, Spanska
Arbetslag: Naturvetenskap
Telefon: 08-581 693 01
E-post: victoria.lizamafarias@upplands-bro.se

  

Marie Lodell-Barturén
Spanska, Samhällskunskap
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 77
E-post: marie.lodell-barturen@upplands-bro.se

  

Helena Lundström
Svenska, Italienska
Arbetslag: Estetiska
Telefon: 08-581 693 05
E-post: helena.lundstrom@upplands-bro.se

  

Erik Löwl
Fordonsteknik
Arbetslag: Fordon & Transport
Telefon: 08-581 692 62
E-post: erik.lowl@upplands-bro.se

  

Sofia Mallouppas
Ekonomiska ämnen och juridik
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: Sofia.Mallouppas@upplands-bro.se

  

MayLis Malmquist
Speciallärare
Arbetslag: Elevcentrum
Telefon: 08-581 695 39, mobil: 073-961 49 62
E-post: maylis.malmquist@upplands-bro.se

  

Mattias Mattson
Fordonsteknik
Arbetslag: Fordon & Transport
Telefon: 08-581 692 64
E-post: Mattias.Mattsson@upplands-bro.se

  

Mikael Meijer
Instruktör
Arbetslag: Transportprogrammet Yrkesförare
Telefon: 08-581 696 83 mob:073-961 12 67
E-post: mikael.meijer@upplands-bro.se

  

Magnus Nordahl
Yrkeslärare
Arbetslag: Transportprogrammet Yrkesförare
Telefon: 08-581 696 83
E-post: magnus.nordahl@upplands-bro.se

  

Anders Nygren
Naturkunskap
Arbetslag: Bygg och anläggning
Telefon: 08-581 692 78
E-post: Anders.Nygren@upplands-bro.se

  

Cornelia Oellig
Biologi, Tyska
Arbetslag: Naturvetenskap
Telefon: 08-581 693 01
E-post: cornelia.oellig@upplands-bro.se

  

Maria Packer
Svenska, Engelska
Arbetslag: Estetiska
Telefon: 08-581 692 77
E-post: maria.packer@upplands-bro.se

  

Torsten Partell
Teknik, CAD, Design, Konstruktion
Arbetslag: Teknik
Telefon: 08-581 693 03
E-post: torsten.partell@upplands-bro.se

  

Eva Pella
Handelsämnen
Arbetslag: Handel & Administration
Telefon: 08-581 692 69
E-post: eva.pella@upplands-bro.se

  

Ingela Ryd
Matematik
Arbetslag: Teknik
Telefon: 08-581 693 03
E-post: ingela.ryd@upplands-bro.se

  

Maria Sahlin
Svenska, Engelska
Arbetslag: Samhällskunskap
Telefon: 08-581 692 77
E-post: Maria.Sahlin@upplands-bro.se

  

Anna Sakari
Matematik, Geografi
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: anna.sakari@upplands-bro.se

  

Daniel Scheidegger
Samhällskunskap, Historia
Arbetslag: Barn och fritid
Telefon: 08-581 693 05
E-post: daniel.scheidegger@upplands-bro.se

  

Ernesto Segovia
Matematik, Programmering
Arbetslag: Teknik
Telefon: 08-581 693 03
E-post: Ernesto.AguirreSegovia@upplands-bro.se

  

Agneta Sidenmark
Lärare i handel
Arbetslag: Handel & Administration
Telefon: 08-581 692 69
E-post: agneta.sidenmark@upplands-bro.se

  

Patrik Sjöblom
Matematik, Fysik
Arbetslag: Naturvetenskap
Telefon: 08-581 693 01
E-post: patrik.sjoblom@upplands-bro.se

  

Petra Stallmann
Svenska, Psykologi
Arbetslag: Samhällsvetenskap
Telefon: 08-581 692 77
E-post: petra.stallmann@upplands-bro.se

  

Masoud Tolouifar
Matematik, Fysik
Arbetslag: Teknik
Telefon: 08-581 693 03
E-post:

  

Ida Tegenborg
Samhällskunskap, Religion
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: ida.tegenborg@upplands-bro.se

  

Sigrun Thil Bolladottir
Svenska, NO
Arbetslag: Introduktionsprogrammen
Telefon: 08-581 692 19
E-post: Sigrun.BolladottirThil@upplands-bro.se

  

Pär Thomsson
Ekonomiska ämnen
Arbetslag: Ekonomi
Telefon: 08-581 692 74
E-post: par.thomsson@upplands-bro.se

  

Anna Tigerstrand
Samhällskunskap och religion
Arbetslag: Samhällskunskap
Telefon: 08-581 692 77
E-post: anna.tigerstrand@upplands-bro.se

  

Mats Valger
Biologi, Kemi, Naturkunskap
Arbetslag: Naturvetenskap
Telefon: 08-581 693 01
E-post: mats.valger@upplands-bro.se

  

Nathalie Wahlberg
Engelska
Arbetslag: Transportprogrammet Yrkesförare
Telefon: 08-581 692 77
E-post: nathalie.wahlberg@upplands-bro.se

  

Susanne Wahlgren
Idrott, Livskunskap
Arbetslag: Fordon & Transport
Telefon: 08-581 693 07
E-post: susanne.wahlgren@upplands-bro.se

  

Per Wahlgren
Franska, Engelska
Arbetslag: Samhällsvetenskap
Telefon: 08-581 692 78
E-post: per.wahlgren@upplands-bro.se

  

Christer Wallin
Fordonsteknik
Arbetslag: Fordon & Transport
Telefon: 08-581 696 83
E-post: christer.wallin@upplands-bro.se

  

Martin Zitek
Psykologi, Idrott
Arbetslag: Samhällsvetenskap
Telefon: 08-581 692 78
E-post: Martin.Zitek@upplands-bro.se

  

Louise Österlund
Handelsämnen
Arbetslag: Handel
Telefon: 08-581 692 69
E-post: Louise.Osterlund@upplands-bro.se